Kontracepcija – lengvai priimtas blogis

Autorius: Mirosław Rucki

 

Kaip ir visi jo pirmtakai, Palaimintasis Jonas Paulius II teigia: morališkai neleistina –
kontracepcija, tiesioginė sterilizacija, autoerotizmas, ikisantuokiniai ryšiai, homoseksualiniai santykiai, taip pat dirbtinis apvaisinimas (Veritatis splendor, 47).

 

Ar galime susitaikyti su blogiu, kai Šventasis Tėvas, aukščiausias žemiškasis autoritetas, moraliai tai pasmerkia?

Savo dokumentuose (laiškuose, enciklikose, bulėse, paraginimuose) Jonas Paulius II aptardavo kontracepcijos klausimą dešimtis metų. Kontracepciją jis laikė blogiu, įvardijo ją kaip moraliai nepriimtiną tiek nesusituokusių, tiek susituokusių žmonių santykiuose su Dievu. Apie šią visame pasaulyje vis plačiau priimamą praktiką jis rašė: moraliai nepriimtina skatinti tokius gimimų skaičiaus reguliavimo metodus kaip kontracepcija, sterilizacija ir abortai (Evangelium vitae, 91). Gaila tų politikų, kurie galėjo susitikti su popiežiumi, bet neįsidėjo šių žodžių į savo širdis ir privertė visą visuomenę „būti laimingą", primesdami jai kontraceptines priemones, kurios iš tiesų griauna šeimą ir moralinę tvarką.

Negalima paneigti ir to, kad šiame suokalbyje dažnai dalyvauja ir visuomenės informavimo priemonės, skatindamos pasitikėti kultūra, įvardinančia naudojimąsi kontracepcija, sterilizacija, abortais ar net eutanazija kaip pažangos ženklą ir laisvės pergalę, o tuos, kurie be išlygų remia gyvybę, vaizduodamos laisvės ir pažangos priešais (Evangelium vitae, 17). Deja, veikiamos šios kampanijos jėgos, nuolat susidurdamos su iškreiptu požiūriu ir girdėdamos vadinamosios daugumos nuomonę, susituokusios poros pasiduoda kitų žmonių spaudimui ir pradeda naudoti kontracepciją, atbukindamos savo sąžinę.

Tačiau moralinis blogis lieka moraliniu blogiu, ir nesvarbu, ką apie tai sako žiniasklaida. Santuoka, kurioje naudojama kontracepcija, atveria duris šėtonui, kuris labai noriai pastatomas į Dievo vietą, o pats žmogus taikstosi su blogiu. Užsiverdami šventėjimo malonei, sutuoktiniai negali gauti Šventosios Dvasios, kuri stiprina santuokinį ir šeiminį ryšį.

Ankstesnis   |   kitas atgal

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86