Dievas, teikiantis gyvenimą

Autorius: świadectwo

Esame įsitikinę, kad neįgalūs vaikai yra svarbūs savo tėvų ir artimųjų išganymui.

Auginame penkis vaikus, ketvirtasis iš jų – dukra – turi Dauno sindromą. Jai gimus Ilearned ligoninėje, mane apėmė siaubingas nerimas sužinojus, kad mano mažoji Joana serga šia liga ir – kad jos gyvybė pavojuje. Gydytojai ryžosi perpilti jai kraują. Nieko nelaukusi, trokšdama ją išgelbėti, ligoninėje pakrikštijau. Gydytojus ir mane pačią nustebino tai, kad po Krikšto sakramento Joana pasveiko! Kitą dieną, net neperpylus jai kraujo, palikome ligoninę.

Namuose mano sutuoktinis ėmėsi specialios mūsų Joanos priežiūros. Būdamas psichologas, žinojo, kad jai reikia artimų ir nuoširdžių santykių. O man iš pradžių buvo sunku priimti savo mažąją dukterį.

Šiandien Joanai dvidešimt vieneri metai. Ji kalba nedaug, tačiau kiekvieną supranta ir geba atlikti paprastas užduotis. Joana moka vaidinti ir dalyvauja darbo terapijos grupėje. Ji visada bendrauja su kitais, mėgsta šokti, piešti spalvotais pieštukais ar vandeniniais dažais ir verti karolius. Ji mėgsta bendrauti, myli mažus vaikus ir su jais švelniai elgiasi. Mūsų šeimai Joana suteikia daug džiaugsmo. Ji dažnai mus palydi į šv. Mišias. Mūsų draugai prašo jos melstis už jų vaikus, atitolusius nuo Dievo ir Bažnyčios. Mes priklausome neįgaliųjų žmonių bendruomenei ir pastebime jų kilnumą. Mums liūdna girdėti, kad vaikai, turintys Dauno sindromą, nužudomi dar prenataliniu laikotarpiu, nes yra neįgalūs.

Žinome, kad gyvenimą teikiame ne mes, bet Dievas, todėl niekas neturi teisės atimti jį iš kito žmogaus. Esame įsitikinę, kad neįgalūs vaikai yra svarbūs savo tėvų ir artimųjų išganymui. Jie taip pat bus išgelbėti, nes Dievas juos pašaukė šiam tikslui. Esame dėkingi visiems, padėjusiems rūpintis Joana. Dėkojame Dievui, kad Lenkijoje netrūksta centrų, kuriuose dirba kvalifikuoti darbuotojai, besirūpinantys neįgaliaisiais ir jų šeimomis.

 

Barbara ir Bernardas

Ankstesnis atgal

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86